در حاشیه نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش مطرح شد؛ محمدرضا فرطوسی: مخاطبان به فیلم هایی با موضوع فرهنگ عامه علاقه دارند
منتشر شده در 12:11 ,1398/2/13 تعداد مشاهده 420 بار
محمدرضا فرطوسی کارگردان، منتقد سینما و مدرس کارگاه «تکنیک های توزیع فیلم مستند در جشنواره‌ها» معتقد است علیرغم علاقه مردم به فیلم هایی با موضوع فرهنگ عامه و بومی، به این موضوع در سینما کم توجهی شده است.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، محمدرضا فرطوسی کارگردان و منتقد سینما با اشاره به رویکرد اقلیمی جشنواره بین المللی فیلم وارش بیان کرد: متاسفانه فرهنگ های بومی در حال فراموشی اند و در تمام این سال ها به این موضوعات کم توجهی کرده ایم البته تعداد جشنواره هایی نظیر جشنواره بین المللی فیلم وارش که به موضوعات بومی و قومی توجه دارند، در دنیا زیاد است و این موضوع نشان می دهد مخاطبان به فیلم هایی که به فرهنگ عامه می پردازند، علاقه دارند.

وی درباره به اشتراک گذاشتن تجربه هایش در زمینه توزیع مستند در جشنواره ها با هنرجویان جشنواره عنوان کرد: در این کارگاه تلاش کردم توضیحی کلی از جشنواره های حوزه فیلم و مستند در جهان ارائه دهم و این مطلب را تبیین کنم که فیلمسازان با حجم بیش از چند هزار جشنواره چگونه باید محل مناسب ارائه اثر خود را انتخاب کنند. به نظرم باید این کارگاه ها را به طور مستمر و جدی تر برگزار کرد و از تجربه های هنرمندان غیر ایرانی هم بهره برد.

این کارگردان افزود: مشکل عمده ما در این بخش، نحوه عرضه فیلم های خوب مستند است و امیدوارم با انتخاب های مناسب و رسیدن به راهکارهای درست برای توزیع مطلوب این آثار، فیلم های مستند ایرانی را بیشتر و بهتر به دنیا عرضه کنیم.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش به دبیری مهدی قربانپور 9 تا 13 اردیبهشت ماه در بابل، رامسر و ساری در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری صبا
به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >