مهرداد اسکویی: سینما مقوله پیچیده ای است/سطح قابل قبول آثار نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش
منتشر شده در 17:46 ,1398/2/13 تعداد مشاهده 718 بار
مهرداد اسکویی داور بخش مسابقه بین الملل نهمین جشنواره فیلم وارش معتقد است سینما مقوله پیچیده ای است که در قالب های انسان شناسی، رفتارشناسی، جامعه شناسی، شناخت مهارت و اطلاعات و بسیاری از مقوله های دیگر به فعاليت فيلمسازان معنا مي بخشد.

به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، مهرداد اسکویی مستندساز و داور بخش مسابقه بین الملل نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش گفت: به نظرم سطح کیفی فیلم های مسابقه بین الملل با در نظر گرفتن موقعیت آن در منطقه و محدودیت حضور برخی کشورها، قابل قبول بوده است.

وي افزود: تناسب موضوعی فیلم ها با آیین نامه جشنواره و سطح کیفی آثار از اصول اولیه داوری در بخش مسابقه بین الملل بود كه فارغ از سن و تجربه فیلمسازان مورد ارزیابی قرار گرفت.

اسكويي درباره تاكيد جشنواره هاي فيلم بر جوانگرايي در سينما تصریح کرد: سینما سن و سال نمی شناسد و اساسا فیلمسازان از 40 سالگی وارد فضای فیلمسازی می شوند. ما بیشتر فیلم می بینیم و توجه خاصی به جوان یا میانسال بودن فیلمسازان نداریم. اساسا شناخت نیازهای سینماست که سینما را می سازد. به طور كلي سینما مقوله پیچیده ای است که در قالب های انسان شناسی، رفتارشناسی، جامعه شناسی، شناخت مهارت و اطلاعات، احساسات و بسیاری از مقوله های دیگر به فعاليت فيلمسازان معنا مي بخشد بنابراين الزاما جوانگرایی تاثیری بر این روند ندارد و البته فيلم هاي خوب فيلمسازان جوان را هم نمی توان انکار کرد اما نيازمند تجربه، ارتباطات عمیق و اصولی است.

وي ادامه داد: سینمای ایران سینمای مهمی است و طی چندسال اخیر با موفقيت هاي بسياري در عرصه مستند و انیمیشن روبه رو بوده است. جذابيت فيلم هاي ايراني در عرصه بين الملل تا حدي است كه اگر فیلمي از ایران در عرصه های جهانی حضور داشته باشد، با استقبال خوبی از سوی مردم دنیا رو به رو می شود. ما هنوز هم  قادريم با فرم و محتوا در عرصه سینمای جهان قدرتمند حاضر شویم.

نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با معرفی برگزیدگان در مجتمع فرهنگی سینمایی وارش جمعه 13 اردیبهشت ماه به کار خود پایان می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به اشتراک بگذارید
خبرهای مرتبط مشاهده بیشتر >